Haber

AK Parti’den milliyetçiliğe dönen Kılıçdaroğlu’na tepki

PKK ve FETÖ’cüleri serbest bırakacağına söz veren, ABD ve Avrupa Birliği’ne “ne istersen yaparız” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta hayal kırıklığına uğrayınca “U dönüşü” yaptı. “Vatan beka” diyen Kılıçdaroğlu, “milliyetçi ve milliyetçi” kılığına girdi. Kılıçdaroğlu, mültecileri de manipüle etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi.

“Seçimlerdeki ağır yenilginin, ittifak ortaklarınızın uğradığı acı ihanetlerin, yakın çevrenize ve anketörlere aldanmış olmanızın sizi çok kızdırdığını ve yıprattığını görüyoruz”Kabaktepe yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

Gergin ses tonunuz, mutsuz duruşunuz, umutsuz bakışınız ve masaya vuran görüntüleriniz çaresizliğinizi ortaya koyuyor…

Ancak kişisel hesaplarınız ve hırslarınız size toplumu esnetme ve kutuplaştırma hakkı vermez.

Şimdi muhasebeci olduğunuzu iddia etmenize rağmen sosyal medyada paylaştığınız videonuzdaki hesap kusurlarınızdan bahsedelim.

Birincisi, ülkemizde misafir ettiğimiz mülteci sayısı 11 milyon değil, 3,6 milyon.

İkincisi, Türkmenleri Bayırbucak’tan, Kürtleri Tel Abyat’tan ve Arapları Halep’ten sürmek, insan yaşamının mümkün olmadığı inançsız bölgelere göndermek değil, bilinmez mi sanıyorsunuz?

Sayın Kılıçdaroğlu; Aziz milletimiz, hükümetimizin mülteciler için inançlı bölgeler oluşturarak onurlu ve inançlı bir dönüş başlattığını, TBMM’ye getirdiğimiz yabancı yasa tasarısına ‘hayır’ oyu verdiğinizi bilmiyor musunuz? sadık bir bölge kurmak!

Size tavsiyemiz, tarihi yenilginize kılıf aramaktan vazgeçip, acı gerçeklerle yüzleşmeniz ve siyasi nezaketle 28 Mayıs akşamını beklemenizdir.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu