Haber

Üç yıl önce ‘Kılıçdaroğlu aday olursa ben de adayım’ diyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan ilk açıklama: İronikti.

Altı Levha’nın gürültülü cumhurbaşkanı aday toplantılarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğu açıklandı. AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bülent Turan’ın Kılıçdaroğlu’nun 2020’de bir televizyon programında adaylığına ilişkin yaptığı konuşma gündeme geldi.

‘İRONİ’ TEPKİ

Turan’a 3 yıl önce söylediği “2023 yılında Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı adayı ilan ediyorum, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak da Cumhurbaşkanlığı adayıyım” sözleri hatırlatıldı. AK Partili Turan, “İronikti” yanıtını vererek, “4 ay önce adaylıktan neden çekildiğimizi size anlattık” dedi.

“BİZİM İÇİN EN UYGUN ADAY KILIÇDAROĞLU”

Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bizim için en uygun adayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu hep söyledik. Kemal’in adaylık sürecine katkımız olursa bizim için mutluluk olur.”

“‘ADAYIMIZ PARTİSİZ BAŞKAN OLACAK’ dediğini duymadılar mı?”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Mart’ta cumhurbaşkanı adaylığını kutlayan Turan, “Bize daha önce anlattığımız sıradan bir ironiye aday mı olacaksınız? bir parti’?” diye sordu.

kurtalanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu